:

SEConference 2009

seconference:lecture
Kolejna konferencja na której pojawię się jako "ekspert" (ekspert (rzeczownik) - człowiek przyjeżdżający spoza miasta i pokazujący slajdy LUB człowiek który zrobił wszystkie możliwe błędy z danej dziedziny) to SEConference. Tak że trochę o niej pospamuj^H^H^H^H^H^H^H^H napiszę, a nóż ktoś się pojawi na moim wykładzie :D

SEConference logoSEConference odbędzie się 17 kwietnia w Krakowie, a konkretniej w którymś z budynków Politechniki Krakowskiej i będzie to jednodniowa, DARMOWA, konferencja poświęcona ogólnopojętemu bezpieczeństu komputerowemu. Rzućmy okiem na agendę (ponownie z moimi komentarzami):

9:00 - Rejestracja - Tutaj dostaniemy reklamówki z ulotkami od sponsorów, i innymi ciekawymi rzeczami.
9:30 - SQL Injection w praktyce (by Michał Sajdak) - Przyznaje że człowieka nie znam, ale fotkę na goldenline ma przynajmniej groźną ;D. Temat wybrał sobie trudny, tzn trudno w nim powiedzieć coś nowego, trzeba więc starać się powiedzieć ciekawie o tym co już scena/środowisko wie. Przyznaje że jestem ciekaw jak z tego wybrnie, ale jako że to człowiek z branży, to nie mam jakiś wielkich obaw. Natomiast jeśli dla kogoś SQLI to czarna magia, to proponuje się stawić na tym wykładzie ;D
10:30 - Web Application Fuzzing (by Piotr Łaskawiec) - Przyznaje że fuzzing aplikacji webowych brzmi dla mnie intrygująco, więc tym wykładzie się na pewno pojawię (szczególnie że widziałem Piotrka w akcji (na PyCon.pl 2k8), więc obaw co do tego wykładu nie mam żadnych.
11:30 - Wprowadzenie do bezpieczeństwa sieci (by Piotr Wojtyła) - Temat morze, no i znowu człowieka nie znam. Sądząc po nazwie, wykład jest raczej skierowany do bardziej początkujących słuchaczy, but we shall see.
12:15 - Czy da się oszukać bankomat i zamiast sto złotych wyciągnąć tysiąc? (by Piotr Konieczny) - Ta prezentacja miała już być na konferencji PTI, ale z tego co kojarzę to jednak się nie odbyła. Jestem jej baaardzo ciekaw, i sądzę że będzie na prawdę na poziomie (wystarczy rzucić okiem na blog Piotrka ;>), imo obecność obowiązkowa.
13:15 - Obiad - Tak, będą fotki jedzenia. Zawsze robię fotki jedzenia.
14.15 - Panel Dyskusyjny - Projekt Live Hacking (prowadzony by Michał Sajdak) - Panele dyskusyjne FTW, będzie fajnie :) Ale tylko 15 minut? Eee. Zmieniać, zmieniać! 30 minut to minimum imo.
14.30 - Praktyczne podejście do testowania bezpieczeństwa implementacji obsługi formatów danych (by Gynvael Coldwind) - Jak widać wygrałem konkurs na najdłuższy temat tejże konferencji. Zalecam przyprowadzenie kolegi-programisty na ten wykład, i uprzedzenie go że nie będzie to wykład przychylny programistom ;D Ogólnie będę mówił jak na podstawie dokumentacji jakiegoś formatu danych (np. GIF) wskazać miejsca gdzie programista się "zapomniał" (będzie to trochę psychologiczne podejście do problemu), a potem pokaże na przykładzie paru błędów znalezionych tu i tam, że w tych miejscach faktycznie są błędy w niektórych aplikacjach. Wykład polecam głównie bughunterom, początkującym, oraz tym którzy nigdy nie "czytali" dokumentacji (czytanie (czasownik) - analizowanie tekstu lub źródeł programu linia po linii w celu znalezienia luki w bezpieczeństwie).
15:30 - Cyberprzestępcy jutra - ile kosztują ? (by Borys Łącki) - Na ten wykład idźcie w ciemno. Borys potrafi ciekawie opowiadać o wszystkim, a dodatkowo temat ma ciekawy (życiowy bym powiedział)
16:30 - Metody wykrywania współczesnych zagrożeń (by Łukasz Majek) - Człowiek z ArcaBitu (nie miałem niestety okazji go poznać gdy dla nich pracowałem), sądzę że będzie ciekawie (plz, nie za dużo komercji, rozumiem że jesteście sponsorami and all, ale bardziej technicznie niż marketingowo, plz plz).
17:30 - Koniec, idziemy do domu / na piwo / na fante.

No i tyle. Ogólnie konferencja wygląda bardzo ciekawie, szczególnie iż jest darmowa, tak że cu w Krakowie ;>

Comments:

2009-03-07 01:58:14 = Jurgi
{
Error in line 3: "a nóż ktoś się pojawi"
Powinno być "a nuż", bo to wcale nie od noża jest, a (prawdopodobnie) od "nuże". Jak komuś mało namieszałem, to forma "nurz" też może być poprawna, ale to zostawiam jako zagadkę… ;)
}
2009-03-07 06:26:22 = coldpeer
{
A mam pytanko, będą jakieś materiały dostępne po konferencji? (slajdy, wideo do ściągnięcia)
}
2009-03-07 07:51:27 = Gynvael Coldwind
{
@Jurgi
THX! Szukałem jak o się pisze podczas pisania postu, ale nie udało mi się znaleźć (tzn inaczej, google znalazło więcej niż jedno "a nóż" ;D). Zostawie w poście "a nóż" co by potomność mogła się ubawić ;D

@coldpeer
I to jest bardzo dobre pytanie! Jak tylko będę znał odpowiedź to gdzieś ją umieszcze ;>
}
2009-03-07 11:11:35 = Piotr Wojtyła
{
Jeżeli można się wtrącić :)
Prezentacje prawdopodobnie będą udostępnione.
Odnośnie nagrywania prelekcji, jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja. Mogę obiecać, że wszelkie informacje będą na stronie konferencji.
Do zobaczenia!
}
2009-03-09 05:23:58 = Łukasz Błażys
{
Wykład Borysa bardzo mnie zainteresował, jestem ciekaw czy zostanie oparty o przykłady z pracy czarnych kapeluszy na polskim rynku ;>

Ciekawie zapowiada się również wykład Pana Piotra Koniecznego, temat którym interesuje się od jakiegoś czasu więc na pewno będę aktywnie uczestniczył w prelekcji ;p

Co do ostatniego wykładu, mam nadzieje, że nie zamknie się tylko na książkowej wiedzy z zakresu analizy ryzyka ;>
}
2009-03-10 00:57:50 = Gynvael Coldwind
{
@Piotr Wojtyła
No patrzcie, ja pisze że nie znam człowieka, a ów człowiek się pojawia w komentarzach ;> Cieeekawe ;>
Noo, skoro już się pojawiłeś... jakieś szczegóły co do Twojej prelekcji ? ;>

@Łukasz Błażys
"Aktywnie uczestniczył" ;D
Szczerze to sądzę że ostatni wykład książkowy raczej nie będzie ;> But we shall see ;>
}
2009-03-18 23:15:51 = shx
{
Rejestracja zamknięta.... niech ktoś zrezygnuje prosze ;P
}
2009-03-19 06:03:33 = Gynvael Coldwind
{
Woah, maskara... Bardzo szybko ją zamknęli.
}
2009-03-24 02:05:10 = cOndemned
{
Tematy dość interesujące aczkolwiek nie wszystkie, przynajmniej dla mnie. Ciekawe co z tego wyniknie. Cóż nie ma opcji bym mógł tam być, więc taka prośba - Gyn, może byś zrobił [jesli będziesz miał możliwośc] pare fotek, starając się oddać nimi klimat całej "imprezy" ;p ?
}
2009-03-26 10:37:28 = Gynvael Coldwind
{
@c0ndemned
Zrobię trochę fotek, ale nie sądzę by udało mi się klimat imprezy oddać ;> Na takich imprezach po prostu trzeba być ;>>
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 9 ∗ 5 + 9 =