2009-06-04:

Konferencje++ - SecDay

secday:lecture:wroclaw
Do listy konferencji na których się pojawię został dopisany SecDay. Póki co wiadomo że konferencja ta odbędzie się 21-22 września we Wrocławiu, oraz że organizuje ją ten sam człowiek który organizował SekIT (o którym pisałem) oraz SysDay (o którym również pisałem) - Łukasz Błażys.

Na stronie zamieszczono również informacje o cenie (300zł, lub 270zł jeżeli załapiemy się na którąś ulgę - czyli o połowę taniej niż na SysDay) oraz info o części prelegentów - część osób znam z poprzednich edycji (tj z SekIT i z SysDay), a część, przyznaje szczerze, jest dla mnie zupełnie nie znana.

Z osób które kojarzę zobaczymy:
Dariusz Puchalak - na poprzednich edycjach Dariusz mówił o SSH, a konkretniej o możliwościach za równo klienta jak i daemona SSH które są bardzo przydatne, acz rzadko wykorzystywane, i szczerze mówiąc widziałem jego prezentację 3 razy, i za każdym razem mi się podobała ;>
Konrad Zuwała - jeżeli ktoś czyta Hakin9 czy też czytał Xploit to to nazwisko powinien znać przynajmniej z widzenia - Konrad napisał masę artów popularyzujących zagadnienia związane z bezpieczeństwem, po za tym na SysDay mówił o bezpieczeństwie w grach komputerowych (niestety nie miałem okazji tej prelekcji zobaczyć - kto mnie słyszał moje "chrypienie" pierwszego dnia ten wie czemu ;p)
Leszek Miś - lub po prostu crony :), na SysDay (w drugi dzień) mówił o SELinux, i z opinii które słyszałem prelekcja była nadzwyczaj ciekawa i interesująca, tak że z niecierpliwością oczekuje prelekcji croniego na SecDay (może w końcu będę miał okazję jego wystąpienie na żywo zobaczyć :)
Grzegorz Błoński - kolejny wielokrotny autor artykułów do czasopism poświęconych security, mówił m.in. na SysDay o ulocie elektromagnetycznym (niestety w drugi dzień, czyli kolejna osoba której jeszcze nie poznałem na żywo, a której prelekcji chętnie posłucham :)
Mateusz Jurczyk - czyli j00ru - jeżeli ktoś czyta regularnie mojego bloga to kojarzy iż ten nick często u mnie występuje. W skrócie - człowiek związany z vexillium, współpracujący z Hispasec, oraz osoba z którą często współpracuje przy różnych prywatnych badaniach, i szczerze to spodziewam się bardzo dobrego technicznego wykładu :)

Przyznaje że panów Błażeja Miga, Jakuba Bryla ani Krzysztofa Maćkowiaka nie miałem jeszcze okazji poznać - tym bardziej jestem ciekaw ich prelekcji :)

Na liście prelegentów widnieje również i ja, i szczerze przyznaje że jeszcze temat prelekcji w 100% nie jest wybrany. Natomiast prawdopodobnie nie będzie tak do-bólu-techniczny jak na SysDay, ale trochę-techniczny będzie prawie na pewno. Postaram się utrafić tak żeby nie spała cała sala... tylko pół :)

No i chyba na razie tyle. Gdy coś więcej o SecDay będzie wiadomo, dam znać :)

Comments:

2009-06-04 10:39:42 = faramir
{
Zastanawia mnie, w jaki sposób wybierasz swój temat, że z reguły jest interesujący...
Druga kwestia, to - dlaczego jest dwa razy taniej? Może dlatego, że teraz nie ma zniżki na nocleg w hotelu w ramach konferencji? Przynajmniej na stronie nie widzę.
Trzecia - termin nie wydaje się być najlepszy, bym próbował poprosić wydział, by mnie wspomógł ;).
Czwarta - gdy ja wymyślam sobie, co ewentualnie mógłbym powiedzieć na jakiejś konferencji, to tematy wydają mi się tak nieinteresujące, że aż wstyd mi o nich myśleć - dlatego nie biorę udziału jako prelegent, a zapewne jest to ciekawe przeżycie :). Czy Ty też masz takie przemyślenia, czy nie? ;>
}
2009-06-04 11:11:02 = carstein
{
Heh, z Błażejem, Jakubem i Krzysztofem pracowałem :)
Wszyscy 3 bardzo sensowni i na pewno wykłady będa ciekawe, chociaż ostatnie dwie osoby to mniej techniczne, a bardziej związane z zarządzaniem bezpieczeńtwem, bcp, i tak dalej...
}
2009-06-04 12:15:30 = Gynvael Coldwind
{
@faramir
Odnośnie tematu, hmm, zazwyczaj mówię o tym co mnie ciekawi (czym się zajmuje) w obecnym momencie, i widać jakoś tak wychodzi że z reguły niektórzy również uważają ten temat za ciekawy ;>, a inni mają okazję do pospania ;>
Co do ceny, to z SekIT był kapkę tańszy jeszcze (afair 200zł ?), SysDay był za 600zł, a teraz SecDay jest za 300zł - widać Łukasz testuje rynek, i próbuje trafić tak z ceną żeby i ludzie byli zadowoleni, i żeby on za dużo do tego nie musiał dokładać ;> Taka bisekcja he he he... Za pewne zniżka której tym razem nie ma również ma coś z tym wspólnego, natomiast 300zł taniej vs zniżka na nocleg? imo nie ma co narzekać ;>
Co do terminu, haha wiem coś o tym - prawdopodobnie 18nastego września będę mówił na innej konferencji (kapkę dalej tym razem, ale o tym później) i jak znam życie to Security Days tegoroczne też wypadnie w pobliżu (rok temu SekIT wpasował się idealnie w ostatni etap Internetowy Security Days;p), więc ubaw będzie niezły ;)
Co do tematu - zapytaj innych ludzi o zdanie jeżeli chodzi o temat ;> Ja mam kapkę w drugą stronę - jakiś temat który wymyśle bardzo mi się temat podoba, ale po konferencji mam wrażenie że był słaby, chociaż opinie ludzi są zazwyczaj pozytywne (wyjątkiem jest temat z SEConference z którego jestem w pełni zadowolony).

@carstein
Ah, to mi rozjaśnia trochę ;>
Będzie więc ciekawie ;>
}
2009-06-04 14:05:54 = Piotr Konieczny
{
faramir: mowienie na konferencjach o czyms, czym sie nie pasjonujesz IMHO nie ma sensu. Mowienie z przymusu (typu firma wypycha na konferencje pana B., bo kogos musi, a nikt inny nie chce) tez jest bez sensu. Najlepiej slucha sie pasjonatow - mocno zakreconych (nie tylko wokol tematu prelekcji) ;-)
}
2009-06-04 14:15:03 = Łukasz
{
@faramir
Zniżka na nocleg oczywiście będzie dostępna dla uczestników SecDay ;> Na dniach info na ten temat znajdzie się na stronie konferencji.
}
2009-06-06 10:09:49 = faramir
{
Dzięki za odpowiedzi :)... Ogólnie to po prostu wydaje mi się, że trzeba najpierw sobie markę wyrobić, by osoby, co zobaczą prelegentów pomyślały - warto przyjść, warto posłuchać :). Mówienie czym się pasjonuję może być mało pasjonujące dla innych - takie pesymistyczne moje podejście ;-). No, ale rację macie... Dzięki!
}
2009-06-08 10:20:57 = carstein
{
Dołączyłem do prelegentów, więc poziom raczej spadnie :)
}
2009-06-08 17:12:44 = pi3
{
Ja tez ;-)
}
2009-06-09 07:10:16 = Gynvael Coldwind
{
@carstein, @pi3
No i super ;> Coraz więcej osób które znam na tej konferencji ;>>>
}
2009-06-09 22:29:16 = conio
{
To ja też się ujawnię xD
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 6 ∗ 4 + 9 =