Mateusz Pstruś (owner strony z bardzo ciekawymi hackme - http://securitytraps.no-ip.org/) dał mi znać, że we wrześniu odbędzie się teamowy Capture the Flag online, właśnie na Security Traps. Zapowiada się ciekawie, więc zachęcam do udziału (wymaga wcześniejszej rejestracji).

Trochę losowego info
- Strona CTF: http://capturetheflag.securitytraps.2012/ (ekhem, sic; podpowiedź: stoi na tym samym serwerze co http://securitytraps.no-ip.org/)
- Kiedy: 7 września 2012 (natomiast zalecam sprawdzanie co jakiś czas czy data się nie zmieniła)
- Team: max 3 osoby, trzeba się wcześniej zarejestrować / stworzyć team
- Zadania: 3*PHP/MySQL hackme, 1*JS hackme, 2*Win32 crackme, 1*C++ riddle (dodatkowe, cokolwiek to znaczy ;>)
- Zasady: Za każde zadanie jest 100 pkt; przy czym, jeśli ktoś zadanie rozwiąże, to punktacja za zadanie zaczyna maleć w tempie 1pkt na godzinę; CTF kończy się gdy punktacja wszystkich zadań dojdzie do 0.
- Nagrody: Wieczna sława (osobiście nic innego się nie spodziewam) ;>. To raczej niewielki scenowy event, wiec nie stoją za tym żadne pieniądze/sponsorzy/etc. Just fun :)

Ogólnie zadanka na ST są zazwyczaj dość ciekawe i nietrywialne, więc spodziewam się, że będzie ciekawie ;>

P.S. Nie, nie mam pojęcia czemu ostatnio wszystkie tego typu konkursy nazywa się CTF. I nie, nie będzie żadnych flag (chyba, że mówimy o EFLAGS ;p).

Comments:

2012-08-12 12:17:43 = PsychoBoy
{
Myślę, że w nazwie CTF można zinterpretować flage jako zwycięstwo i nazwa po prostu wskazuje na to, że kto pierwszy ten lepszy i ma więcej pkt ;]
}
2012-09-26 21:28:10 = Inquis1t0r
{
Bardziej by to pasowało do zabaw we wzajemny deface.
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 10 ∗ 5 + 3 =