[TL;DR: PDF/EPUB] W poprzednim poście wspominałem o moim opisie rozwiązania zadania Remote KG z Pwnium CTF 2014, który został opublikowany w Strefie CTF magazynu Programista. Wspominałem też, że było to jedno z najbardziej oryginalnych zadań z jakimi miałem okazję się spotkać. Redakcja Programisty zdecydowała się dzisiaj udostępnienie za darmo wspomnianego write-upu :)

Download:
Programista_CTF_26.pdf (~710 KB)
Programista_CTF_26.epub (~950 KB)

Dodam, że nasz team CTFowy - Dragon Sector - co miesiąc publikuje jeden write-up po Polsku właśnie w magazynie Programista. W nadchodzącym numerze będzie to opis eksploitacji serwisu wdub (v2) z DEF CON CTF - autorem jest Mateusz "j00ru" Jurczyk. Oczywiście Strefa CTF jest otwarta dla każdego, kto chce opublikować opis rozwiązania zadania na minionym CTFie - zainteresowanych proszę o kontakt z redakcją lub ze mną (a ja przekieruje gdzie trzeba).

Jeśli chodzi o sam magazyn Programista, to więcej informacji o nim można znaleźć na:
stronie magazynu Programista,
fanpage na FaceBook,
• oraz na subforum Programisty na 4programmers.net.

Jeśli macie jakieś uwagi/życzenia/propozycję dla redakcji, to są aktywnie zarówno na swojej stronie na Facebooku, jak i na 4programmers.net. Przykładowo, wątek o obecnym numerze (w którym jest m.in. mój artykuł o wyjątkach w C++, a raczej ich implementacji używanej przez GCC) znajduje się tutaj.

I tyle,

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 9 ∗ 2 + 7 =