Szybkie info: wyszedł (tj. powinien być już w Empikach) nowy numer Programisty. Spis treści można znaleźć tu, a podgląd numeru na YT tam (huh, tego jeszcze nie widziałem, fajny pomysł). Jest w nim oczywiście kolejne "Zdobyć flagę..." w Strefie CTF, tym razem autorstwa Michała "Redforda" Kowalczyka z Dragon Sector, który pisze o zadaniu "Get your gatling at Garrettling!" z Hack.lu 2014 CTF (który to CTF zresztą wygraliśmy). Dodam jeszcze, że numer ma delikatnie ponad 100 stron (czyli więcej niż zwykle) a wraz z nim jest pewna promocja - jeśli kupi się Programistę w Empiku, to można od redakcji dostać 3 dowolne numery w wersji elektronicznej (wystarczy wysłać im fotkę/skan paragonu z widocznym aktualnym numerem na adres redakcji - redakcja@programistamag.pl - wraz z info które numery by się chciało).

Jeśli chodzi o zawartość, to jest tam kilka rzeczy, które szczególnie rzuciły mi się w oczy (z uwagi na moje osobiste zainteresowania):
- "Userspace'owy, silnie równoległy stos TCP/IP dla maszyn wielordzeniowych" by Michał Dubiel - ten artykuł miałem okazję przejrzeć wcześniej i bardzo trafił w mój gust, głównie przez to jakiego urządzenia dotyczy opisywane rozwiązanie - TILEncore-Gx36, które można w skrócie określić jako "bardzo programowalna, wielordzeniowa, serwerowa karta sieciowa na PCIe" #chcepodchoinkę.
- "Przegląd narzędzi do reverse engineeringu" by Bartosz Wójcik - tego arta jeszcze nie czytałem, ale patrząc na autora, biorę w ciemno ;)
- "10 milionów pakietów na sekundę – poznaj DPDK" by Maciej Czekaj - tego jestem bardzo ciekaw, szczególnie, że w opisie artykułu jest o tym, że chodzi o zwykłego PCta. Brzmi niskopoziomowo, więc dla mnie ciekawie.
- "Autorskie prawa osobiste a autorskie prawa majątkowe. Wprowadzenie do tematyki prawa autorskiego" by Kamil Stolarski, Konrad Majewski - to mam na to-read liście; jestem ciekaw jakie konkretnie tematy poruszą autorzy :)

I na koniec ładniej sformatowana notka, którą dostałem:
Nowy, rozszerzony "Programista" z 3 wydaniami gratis.
--------------------------------

Świąteczne wydanie "Programisty" jest już dostępne w Empikach.
Numer jest szerszy objętościowo niż regularne wydania.

Na 104 stronach między innymi:

Przegląd narzędzi do reverse engineeringu;
Hystrix: ochrona systemów rozproszonych;
Android Wear: programuj inteligentne zegarki;
Userspace'owy, silnie równoległy stos TCP/IP dla maszyn wielordzeniowych;
Wywiady z Bjarne Strustrupem i Scottem Meyersem
AexolGL – silnik graficzny made in Poland
Oblicza testów jednostkowych

..i wiele, wiele więcej.

Szczegóły numeru:
http://programistamag.pl/programista-112014-30-numer-swiateczny-spis-tresci/

Czytelnicy, którzy zaopatrują się w magazyn w Empikach, mogę uzyskać 3
dowolne wydania elektroniczne.

W tym celu wystarczy przesłać skan zakupu aktualnego numeru z
sieci Empik na adres redakcja@programistamag.pl i wskazać numery, którymi
czytelnik jest zainteresowany.

Comments:

2014-12-11 19:31:59 = Arcybiskup Lazarus
{
"10 milionów pakietów na sekundę (...)" -> to wydaje się być bardzo obiecujący artykuł. Chociaż sprowadzając to sobie do naszych standardów 0,1 giga pakietów, nie brzmi już tak dumnie jak te miliony. Chociaż patrząc na moje połączenie, po 10 godzinach pracy mam 10 milionów odebranych pakietów. Co wskazuje, że zawężając moje 10 godzin do 1 sekundy oszczędzę przez ten artykuł wiele dekad.
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 9 ∗ 2 + 6 =