Przez "ebook" rozumiem krótką książeczkę (50 stron) dostępną w PDFie, taką jak to co poprzednio z j00ru wypuściliśmy. Wydał ją (jak i w naszym przypadku) PWN i można ją znaleźć na IT.PWN.PL (dokładny link poniżej).

"HTML5 Storage. Techniki zaawansowane" by Sebastian "xa" Rosik
Link do pobrania: http://it.pwn.pl/Raporty/HTML5-Storage.-Techniki-zaawansowane (PDF ~1.1 MB, 46 stron)
Cena: e-book jest darmowy, ale wymagane jest podanie e-maila

Dla przypomnienia, tak jak już pisałem w poście o mojej nadchodzącej książce (do której Xa robił okładkę) - Sebastian jest grafikiem, a także programistą frontendowym, z którym często i od wielu lat współpracuje (m.in. moje logo oraz theme niniejszego bloga jest jego autorstwa). Braliśmy udział razem m.in. w różnych gamedev compo (czasem w towarzystwie innych osób), z których część nawet wygraliśmy (galeria screenów z naszych prac jest m.in. tutaj). O jednej z nich napisaliśmy razem z Xa (i Oshogbo) dość długi post, który trafił na nasze blogi - Xa m.in. przeportował ją pod koniec compo / w pociągu po compo na JavaScript ;)

Jakiś feedback można wrzucać np. pod ten post (upewnię się, żeby docierał do Xa) lub bezpośrednio do niego (na początku książki jest e-mail do niego).

Have fun ;)

P.S. Nie, niestety nie ma epub/mobi. Tak, feedback do wydawcy w tej sprawię już dotarł.

Comments:

2014-12-19 13:29:42 = norbi123
{
Błąd w listingu na stronie 22. w linijce:
while ( 1 ) {/

mamy srednik po klamrze co wywala kod
}
2014-12-19 14:23:30 = arr
{
a jak ktoś nie chce dawać maila, to wystarczy wrzucić tytuł w google i jest link
}
2014-12-19 14:40:49 = Xa
{
@norbi123 Dzięki za uwagę!

@arr czy możesz napisać co dokładnie Ci Google wyrzucił w wynikach? Thx ;>
}
2014-12-20 00:15:55 = Snake
{
@Xa "HTML5 Storage. Techniki zaawansowane" by Sebastian "xa" Rosik
}
2014-12-24 01:39:55 = jszq
{
Literówki, takie które wychwytuje zwykłe sprawdzanie pisowni, między innymi na pierwszej stronie, są moim zdaniem brakiem szacunku do czytelnika. Po trzeciej odpuściłem sobie czytanie.
{"zarównvo", "przeładoniami", "któremy"}
}
2014-12-24 09:54:25 = xa
{
Dzięki za informację, przekazałem do wydawnictwa. Niebawem powinna pojawić się poprawiona wersja.
}
2014-12-24 10:17:36 = Gynvael Coldwind
{
@jszq
Nie no, nie przesadzajmy. Literówki są literówkami i dowodem, że coś poszło nie tak w wydawnictwie (zachęcam do wysłania mejla do wydawnictwa czemu korekta została potraktowana po macoszemu).
Braku szacunku raczej nie ma podstaw zarzucać, szczególnie, że nie można powiedzieć "i tak to kupią" w przypadku darmowej książeczki. Przy czym uwaga: nie piszę, że w darmowych książeczkach mogą być literówki; tylko że to nie kwestia szacunku.

No chyba, że xa siedział wieczorem przed wydaniem i "na chama" wstawiał literówki mrucząc pod nosem "JA WAM POKAŻE HO HO HO!". Xa... przyznaj no się jak to było?
}
2014-12-24 10:27:49 = xa
{
"No chyba, że xa siedział wieczorem przed wydaniem i "na chama" wstawiał literówki mrucząc pod nosem "JA WAM POKAŻE HO HO HO!". Xa... przyznaj no się jak to było?"

Nawet nie czuję się winny! Chciałem sprawdzić czujność czytelników (która się okazała bardzo dobra, damn it!).

A tak na poważnie to: fakt że są tam literówki jest niedopuszczalne, robię całą masę literówek i błędów gramatycznych. Jest też faktem, że korekta w wydawnictwie to przepuściła, przez co jest mi strasznie głupio. Mam nauczkę na przyszłość: lepsze narzędzia podczas pisania i też większy nacisk na korektę w wydawnictwie (możliwe że na drugi raz dla pewności zlecę dodatkowo korektę po za wydawnictwem).
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 5 ∗ 10 + 10 =