Nadal w temacie książki - trzy newsy (a w zasadzie dwa i brak newsa): e-book (Mobi, EPUB) "Zrozumieć Programowanie" jest "już" dostępny (nie jest źle, tylko tydzień opóźnienia) - szybki link do ibuk.pl (gdzie obecnie jest najtaniej wg moich informacji - o tym "dlaczego" napiszę więcej w treści posta); wydawca udostępnił również jeden pełen rozdział książki ("Procesy") do pobrania w formie Mobi/EPUB/PDF (trzeba podać maila) - szybki link do it.pwn.pl; a serwisu jak nie było, tak nie ma - TL;DR: niestety tylko w weekendy obecnie mam czas, żeby przy nim siedzieć; liczyłem, że w zeszły weekend uda się coś już wrzucić, ale wygląda na to, że dopiero w nadchodzący uda się to faktycznie zrobić. A teraz jeszcze raz to samo...

E-book "Zrozumieć Programowanie
Jest dostępny do kupienia w formacie Mobi+EPUB (nie, nie ma PDFa). Wg moich informacji najtaniej obecnie jest na ibuk.pl (30 PLN); na koniec miesiąca cena ma podskoczyć do rynkowej (56 PLN).
Kontekst zniżki na ibuk.pl jest dość ciekawy i ma związek z problemami technicznymi (o czym już wspominałem na FB) - oryginalnym zamierzeniem było zaoferować zniżkę osobom, które kupiły papierowy egzemplarz w przedsprzedaży (w ramach podziękowania za zaufanie aka kupowanie kota w worku). Ale, okazało się, że istniejący serwis nie ma możliwości wprowadzenia kuponów/kodów rabatowych - ups (opcji nie ma, będzie kiedyś). Więc wydawca zrobił chyba najlepsze co mógł w tej sytuacji, tj. zrobił po prostu zniżkę.[słownie: kropka] Tak więc do końca miesiąca jest 30 PLN.

Btw, od razu zaadresuje uwagę, która na FB się pojawiła - tj. że w sumie fajnie by było, gdyby e-book był dodawany do egzemplarza papierowego za darmo lub np. za 10% ceny. Mi pomysł się bardzo podoba (przy czym ja nie jestem wydawnictwem, które musi się jakoś utrzymać ;p), natomiast nie pomyślałem o tym zupełnie jak pracowałem nad umową, więc wyszło jak wyszło (też nie jest powiedziane, że wydawnictwo by na to poszło nawet jeśli bym o tym pomyślał). Proponuje natomiast aby osoby zainteresowane takimi rozwiązaniami pojawiającymi się w przyszłości wysłały mejla do wydawnictwa z uwagami na ten temat (serio - te mejle są czytane).

Ah, wracając jeszcze do tematu e-booków - okazuje się (o czym chyba ktoś w komentarzach nawet już pisał), że na ibuk.pl można również "wypożyczyć" ebooka na N dni (z tego co widzę: 5 PLN za 24h, 7 PLN za 7 dni itd) - dostęp do niego wtedy jest via czytnik WWW, który jest całkiem niezły technicznie (chwilę patrzyłem co tam w JS się dzieje).

Udostępniony rozdział - "Procesy"
Tutaj: http://it.pwn.pl/Raporty/Zrozumiec-programowanie-procesy (Mobi, EPUB, PDF)
Podobnie jak było w przypadku Programistycznych Potknięć, trzeba podać adres e-mail.
Btw, jest tam pewien już-zgłoszony bug - jeśli podacie e-mail z tagiem, np asdf+xyz@example.com, to link-który-dostajecie-na-mejla jest uszkodzony. Good news: łatwo go naprawić - po kliknięciu w URL zobaczycie podany adres e-mail - trzeba tam dodać %2B (czyli znak + zakodowany w tzw. URL encoding) w miejscu gdzie powinien być plus. Jak pisałem, bug już zgłoszony, być może niedługo będzie fix.

Gdzie. Jest. Serwis. ?!?!?
Chciałbym Was bardzo przeprosić za opóźnienia - niestety tylko weekendami mam czas przy nim siedzieć, więc się trochę przeciągnęło. To, że serwis jest pięknym przykładem over-engineeringu to inna sprawa - korci mnie, żeby potem nagrać eps podcastu typu "przewodnik po labiryncie jakim jest ten serwis" albo "serwis książki - jak go NIE robić".

Niemniej jednak optymistycznie liczę, że uda mi się coś już wrzucić w najbliższą niedzielę na serwer i zacząć wypełniać erratę. A potem wrócić do podcastów (mam nowy mikrofon btw - Blue Yeti Pro - za rekomendacją Macieja z DevTalk; jest świetny).

I tyle.

Comments:

2015-12-11 12:26:25 = kinder112
{
Radzę uważać przy zakupie książki, wydawało mi się że kupuję ebook a zakupiłem "semestralny dostęp do ebooka" i szukając downoload'u otworzyłem książkę w czytniku online. W samej umowie jest zaś sprytny zapis że jeśli się już otworzyło dokument to nie ma możliwości zwrotu ani nawet zamiany na normalny zakup książki. Wiem że po części moja wina ale z drugiej strony też mają "super" podejście do klienta. Radzę być uważnym przy zakupie.
}
2015-12-11 12:54:50 = Gynvael Coldwind
{
@kinder112:
Wyślij mi dane (login/username) jaki użyłeś na mejla plz. Pingnę wydawcę czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić.
}
2015-12-11 17:24:22 = mulander
{
Odnosnie portalu - spoko, nadal cie lubimy :)

> To, że serwis jest pięknym przykładem over-engineeringu to inna sprawa - korci mnie, żeby potem nagrać eps podcastu typu "przewodnik po labiryncie jakim jest ten serwis" albo "serwis książki - jak go NIE robić".

Zdecydowanie tak :) moze dostep do zrodel po zgloszeniu wszystkich flag z ksiazki? :)
}
2015-12-12 14:19:51 = Imir
{
Taka uwaga ode mnie na temat okładki książki. Przydałoby się aby w następnym wydaniu okładka była jednak nieco sztywniejsza. Bo o ile książka ładnie się prezentuje to w moim przypadku okładka nie wytrzymuje przenoszenia jej w plecaku. (choć obchodzę się z nią jak z jajkiem)
}
2015-12-14 10:23:54 = bodzio
{
Dlaczego nie ma wersji pdf? Pojawi się w ogóle, czy nie?
}
2015-12-14 10:34:49 = Gynvael Coldwind
{
@mulander
Można pomyśleć ;)

@Imir
Taaak. Wydaje się, że nie da się nic zrobić żeby rogi/krawędzie okładki się nie zaginały. Nie wiem czy w dodrukach coś się z tym da zrobić, więc pozostaje kolejna okazja.

@bodzio
Nie ma wersji PDF. Z tego co rozmawiałem z wydawcą, to nie ma również planów na PDF (zachęcam do skontaktowania się z wydawnictwem w tej sprawie - dużo głosów może ich przekona, że PDF jest potrzebny na równi z EPUB/Mobi ;>).
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 8 ∗ 3 + 6 =