P4CTF 2015 odbył się z miniony weekend i organizowany był przez polski zespół CTFowy p4, związany poniekąd z serwisem 4programmers.net (i który niedawno połączył się z innym polskim teamem - Amber Chamber). CTF ten można scharakteryzować tagami: single player, jeopardy, entry-level, online. W każdym razie po tym CTFie jest wysyp materiałów, zarówno od strony write-upów jak i informacji zza kulis. Linki poniżej - miłej lektury!

Statystyki i trochę kulis ← bardzo polecam w szczególności to
Write-upy i rozwiązania
Scoreboard + zadania (czyli strona CTF)

Gratulacje dla akrasuski1 za top1, a także dla wszystkich, którzy wzięli udział i dzielnie walczyli!
p4 - świetna robota z CTFem - do zobaczenia na CTFie Chaos Communication Congress za kilka dni!

Comments:

2016-01-07 08:57:54 = WhiteLightning
{
Po ostatnim CTF mam do Ciebie pytanie, czym dissasemblujesz (tak sie to pisze?) 64 bitowego ELFa. IDA darmowa sobie nie radzi. Wiem ze da sie objdumpem, ale jak patrze po roznych writeupach (zadanie Readme) to widze ze ludzie na starcie maja wiecej informacji, czasem wlasnie diagramy z flow jak z Ida Pro, albo informacje jak wyglada String ktory jest wypisywany w danym miejscu. Wiec zakladam ze istnieje na to jakis lepszy sposob, ale nie wiem czego szukac:(
}
2016-01-07 19:09:26 = Gynvael Coldwind
{
@WhiteLightning
Moja odpowiedź Cię niestety rozczaruje - IDA Pro, wersja płatna.
Natomiast sprawdź Hoppera (tez płatny, ale mniej), albo BinNavi+fREdom (https://summitroute.com/blog/2015/12/31/setting_up_freedom_and_binnavi/).
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 5 ∗ 9 + 1 =