Taki krótki news: na stronę serwisu książki wrzuciłem pierwszą część erraty, a na GitHub kody źródłowe, które trafiły do książki. Oprócz tego, również na GitHubie, założyłem repozytorium na rozwiązania ćwiczeń z książki, jeśli ktoś tako chce podesłać - pull requesty mile widziane (pierwsze trzy rozwiązania już są opublikowane).

A teraz dłużej, po kolei.

Kwestia erraty
Od dzisiaj błędy można zgłaszać bezpośrednio na serwisie książki (trzeba założyć konto) - click. Można tam również znaleźć już wrzucone w system błędy, oraz zasady pocztówkowego bug bounty. Póki co "do systemu" wrzuciłem erratę na postawie zgłoszeń, które otrzymałem od premiery do około połowy listopada - większość zgłoszeń otrzymałem w tym okresie, via Facebook, komentarze na blogu, e-mail, IRC, gołębia pocztowego, itp. Postaram się w ciągu kilku kolejnych dni wrzucić pozostałe zgłoszone błędy.

Jednocześnie, jeśli ktoś jest wymieniony w podziękowaniach na stronie erraty i jest przy jego zgłoszeniu zaznaczone Erratum-Bronze, Erratum-Silver lub Erratum-Gold, a jeszcze nie otrzymał ode mnie mejla, to prosiłbym o kontakt.

Dodam, że pamiątkowe pocztówki będę wysyłał pewnie w połowie lutego - jeszcze nie są wydrukowane (zaległości, zaległości...).

Kwestia kodu źródłowego
Link jeszcze raz: GitHub /gynvael/zrozumiec-programowanie
Do repozytorium trafiły kody znalezione na dysku. Niektóre z nich nie mają przetłumaczonych komentarzy, co będę musiał niedługo nadrobić.

Kwestia rozwiązań ćwiczeń
Link: GitHub /gynvael/zrozumiec-programowanie-cwiczenia
Po kliknięciu na link można poczytać jak zgłosić rozwiązanie. Btw, pierwsze trzy zgłosił Adam Bac (abac00s) - dzięki!

Książki papierowe
Trochę egzemplarzy jeszcze można kupić w różnych księgarniach (księgarniach internetowych), ale na stronie wydawnictwa już chyba nie (albo zostało kilka ostatnich sztuk). W związku z czym wydawca zdecydował o zrobieniu trzeciego dodruku pod koniec stycznia - tak więc póki co o dostępność nie trzeba się martwić :)

Co pozostało do zrobienia
Jeszcze sporo. M.in. muszę wrzucić resztę erraty, dokończyć/napisać i opublikować dodatkowe rozdziały, dopisać na stronie serwisu książki jeszcze kilka rzeczy, etc.

Ah, i powoli zacząłem nadrabiać zaległą korespondencje z listopada/grudnia - więc jeśli wysłaliście do mnie mejla w tym okresie (który był dla mnie dość "szalony"), i nie dostaliście odpowiedzi, to powinniście ją otrzymać w ciągu kilku dni. Za opóźnienia standardowo przepraszam.

I tyle póki co ;)

Comments:

2016-01-11 10:56:48 = Gynvael Coldwind
{
Ah, i takie pytanie do czytelników:
W jakiej kolejności preferujecie, żeby errata była posortowana na stronie serwisu?
}
2016-01-11 11:28:24 = WhiteLightning
{
Co do kolejnosci - zdecydowanie wg kolejnosci w ksiazce czyli rozdzial strona... Wtedy latwiej na biezaco sledzic z rozdzialu ktory sie czyta.
}
2016-01-11 11:52:51 = fen
{
w takim razie mi się udało, bo parę dni temu sobie kupiłem książkę w Matrasie.

gratuluję autorowi! Ciekawa pozycja w mojej biblioteczkce
}
2016-01-11 12:57:22 = KrzaQ
{
Może dodaj sortowanie według upodobań? Data dodania/strona/jeszcze jakoś inaczej?
}
2016-01-17 17:38:29 = przemoc
{
Proponuję obsługę wielu sortowań na stronie erraty. Dobrym wzorem wydaje się być strona erraty do The Linux Programming Interface autorstwa Micheala Kerriska, w której wybieramy kolejność według jednego z poniższych:
- numer strony,
- numer druku/wydania, w którym błąd został poprawiony,
- data zgłoszenia,
- kategoria.

http://man7.org/tlpi/errata/index.html
}
2016-01-18 18:37:17 = tornet_long
{
Gynvael, uprawiasz jakiś sport?
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 3 ∗ 3 + 5 =