Wejście na konferencję/CTF Insomni'hack 2016Jutro wieczorem (tj. we wtorek, 22 marca) o 19:00 odbędzie się kolejny stream, na którym opowiem coś o Insomni'hack CTF - genewskich zawodach, w których w miniony weekend po raz trzeci z rzędu zwyciężył Dragon Sector (o czym pisałem m.in. na FB). M.in. postaram się pokrótce opowiedzieć o zadaniach, które rozwiązywałem i pokazać/wytłumaczyć fragmenty rozwiązania. Podcast odbędzie się na Youtube (link do streamu pojawi się automagicznie na głównej stronie mojego kanału na YT w sekcji "Live now" EDIT:LINK DO STREAMA)

Oprócz tego zapowiadana ankieta związana z nadchodzącym nieuchronnie momentem ostatecznego wyboru platformy na której będę streamował: ankieta - input mile widziany!

I jeszcze jedna sprawa, której już wspomniałem na ostatnim streamie: konkurs!

Konkurs polega na dokończeniu TUI (Text User Interface) do gry xoxoxo, którą tworzyłem podczas ostatnich kilku streamów.
- Można to zrobić zarówno w C++ (modyfikując klienta w C++), lub w Pythonie (modyfikując główny program napisany w tym języku).
- Można modyfikować co się chce, przy czym aplikacja powinna pozostać aplikacją konsolową i jej główna logika powinna zostać zachowana.
- Można korzystać z dowolnych ficzerów konsoli, które działają pod popularnymi konsolami "Linuxowymi" oraz "Windowsowmi" (jeśli wymagana byłaby jakaś specyficzna, to prosiłbym dać znać jaka konkretnie). Fajne hacki mile widziane :)
- Praca może być zbiorowa.
- Jakość kodu nie podlega ocenie.

Kilka organizacyjnych rzeczy:
Czas trwania konkursu: konkurs trwa do niedzieli (27.03), do godziny 23:59
Jak dostarczyć pracę: wrzucić paczkę ze źródłami (ZIP/whatever) na jakiś drive/github/etc i podesłać mi linka na gynvael@coldwind.pl + wrzucić komentarz pod tym postem, że się wysłało (jeśli nie potwierdzę odbioru w ciągu 24h, prosiłbym o wysłanie mi kolejnego mejla/zostawienie kolejnego komentarza, just in case); prosiłbym również napisać, czy wyraża się zgodę na publikację zmodyfikowanych źródeł (jest to opcjonalne ale bardzo mile widziane) i podać nick/etc który będę mógł używać w publicznych postach o konkursie.
Nagroda: Twórca najlepszej (w subiektywnej ocenie panelu jurorów) pracy otrzyma ode mnie roczną prenumeratę na magazyn Programista (w wydaniu papierowym). Zastrzegam sobie prawo do przyznania większej ilości nagród.
Panel jurorów: Jeszcze nie wiem kto konkretnie będzie prace oceniać, natomiast nie będę to ja ;)
Najnowsze źródła: https://github.com/gynvael/stream/tree/master/006-xoxoxo-more-con

W razie pytań dajcie znać.

Powodzenia :)

Comments:

2016-03-21 14:03:50 = __yasiu__
{
Gynvael pytanko kiedy wrzucisz na swój kanał wcześniejsze streamy - w tym ten z RE :)?
}
2016-03-27 04:56:55 = pajadam
{
Praca wysłana :D

Co prawda nie udało mi się wynieść wersji Linuxowej na jakikolwiek poziom, ale myślę że wersja Windowsowa da radę się obronić ;)

Pozdrawiam, Adam.
}
2016-03-27 09:50:36 = Gynvael Coldwind
{
@__yasiu__
Tak, muszę tylko przerenderować. Jest na liście TODO - przepraszam za laga.

@pajadam
Potwierdzam, doszło :)
}
2016-03-29 20:04:39 = Rashmistrz
{
Piszę kółko i krzyżyk w C++ i opóźnienia są coraz większe,
że nie załapię się już na konkurs. :C

Jak widać Pajadam wygra chyba walkowerem...
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 6 ∗ 10 + 2 =