Wróciłem z Vegas, więc czas wrócić do streamów - pierwszy będzie o DEF CON CTF (EN), a na drugim będę kontynuował rozwiązywanie picoCTF. A poza tym wyszedł nowy Programista, w którym znalazł się m.in. artykuł o budowie zwycięskiej pracy z jednego z poprzednich konkursów z moich streamów (tego na najlepszy efekt graficzny w 512B).
  • Livestream EN: 12.08 19:00 na gynvael.coldwind.pl/live-en - DEF CON CTF, czyli jak było na turnieju w Vegas i jak wyglądała tegoroczna rozgrywka i zadania.
  • Livestream PL: 14.08 19:00 na gynvael.coldwind.pl/live - picoCTF część druga; ostatnio otworzyłem trochę zadań za 100-200 pkt., więc na nich się skupię podczas najbliższego streamu.
  • I jak wspomniałem, wyszedł nowy Programista z artykułem "BIOS twój przyjaciel" Mateusza Muszyńskiego o tym jak była skonstruowana jego zwycięska praca. Ciekawych artykułów zresztą jest więcej, m.in "Kiedy Bash bywa niebezpieczny", "Jak się driver spieszy, to się człowiek cieszy! Optymalizacja obsługi sieci w Linuksie" czy "Wizualizacja generatorów liczb pseudolosowych z Cloud9, Babylon.js i dat.GUI".
I tyle na ten moment.

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 8 ∗ 5 + 4 =