Człowiek vs Komputer (baner)
Jakiś czas temu dostałem do przejrzenia wstępne tłumaczenie książki "Człowiek vs Komputer" z pytaniem czy polskie wydanie ma szansę na mój patronat (jak widzicie mam opinię dość wybrednego). Jak możecie domyślić się z samego faktu istnienia tego postu, książkę zacząłem czytać, i po kilku rozdziałach odpowiedziałem twierdząco:

Przejrzałem, poczytałem, posprawdzałem trochę źródeł i... świetna książka :) Zdecydowanie kapitalne historie!
W dużym skrócie, książka jest zbiorem autentycznych historii w których przez błąd w jakimś oprogramowaniu (lub PPKK*) stało się coś, co miało interesujące konsekwencje w świecie rzeczywistym. Na przykład urzekła mnie historia o mandatach spływających do osoby która miała samochód z tablicą rejestracyjną z napisem "NO PLATE" ("brak tablicy") - czytelnicy tego bloga na pewno domyślą się co zaszło, ale na wszelki wypadek dam podpowiedź: co zrobić, jeśli interfejs policyjny wymaga wypełnienia pola "tablica rejestracyjna", a samochód (który, przykładowo, przekroczył prędkość) takiej nie miał? W samej książce sprawa z tablicami rejestracyjnymi jest pociągnięta jeszcze dalej, ale nie będę spoilerować :). I takich historii jest tam kilkadziesiąt.

W każdym razie post wrzucam, ponieważ polskie tłumaczenie trafiło do (przed)sprzedaży:
http://bit.ly/CzlowiekvsKomputer

Dodam, że sama książka jest nietechniczna, tj. nie trzeba mieć wiedzy o programowaniu/komputerach, żeby się ją fajnie czytało (w przeciwieństwie do moich/j00ru "Potknięć programistycznych").

Miłej lektury!

* Problem Pomiędzy Krzesłem a Komputerem (czyli PEBKAC)

Comments:

2019-07-03 17:56:27 = Tomek
{
Zachęciłeś, zamówione. :)
}
2019-07-07 14:41:03 = Duży Pies
{
Gyn, skutecznie zachęciłeś i mnie. Książka zamówiona. Z przyjemnością przeczytam
}
2019-07-08 07:00:02 = q
{
Łe - a gdzie kod promocyjny :)
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 3 ∗ 1 + 10 =