13 września to dzień konferencji SECURITY CASE STUDY (SCS), której w tym roku jestem Partnerem Społecznościowym, i która gromadzi co roku setki ekspertów, praktyków oraz entuzjastów IT Security. Dlaczego warto na nią przyjechać? Przede wszystkim ze względu na niesamowitą atmosferę pełną inspiracji i możliwość nawiązania cennych kontaktów. Ponadto, program konferencji jest skonstruowany w taki sposób, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swojego doświadczenia i specjalizacji.


Plus można się na nią zapisać trochę taniej z kodem Gynvael_SCS23_15


Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00 wykładem inauguracyjnym przedstawiciela Ministerstwa Cyfryzacji. Następnie zostanie omówione bezpieczeństwo i widoczność w zaszyfrowanym świecie na przykładzie zabezpieczenia 25 tysięcy polskich szkół. O 10:00 odbędzie się panel dyskusyjny na temat roli sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie, z udziałem ekspertów z różnych organizacji, takich jak Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Politechnika Warszawska, NASK i ComCERT.


Po krótkiej przerwie, konferencja kontynuuje z sesjami na tematy takie jak DDoS jako „cyberbroń”, zarządzanie podatnościami za pomocą statystyk i darmowych narzędzi, a także prezentację na temat najnowszych incydentów związanych z bezpieczeństwem w 2023 roku.


Sesje popołudniowe obejmują tematy takie jak zarządzanie i ochrona tożsamości cyfrowej, błędy w obsłudze incydentów ransomware i analiza cyberprzestępczości nieletnich z perspektywy cyberpsychologicznej. Kamil Drzymała z ISSA Polska omówi wpływ cyberataków na polskie usługi kluczowe, a Maciej Nowak i Kamil Grzela podzielą się wnioskami z domeny komunikacyjnej na temat bezpieczeństwa kryptografii i słabości systemowe w systemach motoryzacyjnych.


Dzień zakończy się ogłoszeniem wyników finału Ligi Cyber Twierdzy o 16:30, a następnie wieczornym spotkaniem o 17:00.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.securitycasestudy.pl/

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 7 ∗ 5 + 3 =