7 maja zaczyna się moje nowe szkolenie – Praktyczny Python: 10 projektów krok po kroku (jest zniżka -50% do końca kwietnia btw). Szkolenie potrwa do 10 lipca i ma kilka celów:
- Zademonstrować (10 razy), jak podejść do pisania czegoś troszkę większego, niż "Hello World" czy klasyczny "kalkulator".
- Poszerzyć horyzonty kursantów jeśli chodzi o to co jest możliwe w Pythonie i w jaki sposób co tego podejść.
- Pokazać trochę różnych funkcji, bibliotek, czy innych elementów ekosystemu programistycznego.
- I pomóc przebić się przez tą barierę, która pojawia się jak się już trochę wejdzie w programowanie, ale nie wiadomo co dalej.
Kilka pierwszych projektów:
- Ile kodu napisaliśmy? (system plików, pliki tekstowe)
Prosta aplikacja, która skanuje katalogi z naszymi projektami i w przejrzysty sposób wyświetla informacje o poczynionym progresie. - Agent pomocnik (użycie HTTP API i AI)
W Internecie nie brakuje bardzo ciekawych API, z których aż chce się skorzystać. Na przykład OpenAI udostępnia interesujące API do swoich chatbotów, takich jak ChatGPT! Zróbmy w Pythonie swojego prostego agenta pomocnika! - Brute-force! (multithreading, multiprocessing)
Jak łamać hashe w Pythonie? Z pomocą przyjdą wątki (choć nieskutecznie) i multiprocessing!
Pełna lista tematów szkolenia znajduje się na https://python.sekurak.pl
Do zobaczenia w maju!
Add a comment: