Parę miesięcy temu wspólnie z redakcją Programisty udostępniliśmy pierwszą część artykułu "Diabeł tkwi w szczegółach: C/C++"; czas więc na część drugą!

PDF: Programista_2012_C_CPP_cz_2.pdf (440 KB)

Wstęp do artykułu:
"Ciąg dalszy rozważań na temat niezdefiniowanych zachowań (ang. Undefined Behavior, dalej UB) i ich potencjalnych skutków, na przykładzie niezamierzonych wycieków danych, oraz kolejnych problemów związanych z operacjami na liczbach całkowitych."

Jeszcze krótkie przypomnienie, że część pierwsza "Bliżej silikonu" - mojej i j00ru serii niskopoziomowej - ukazała się w najnowszym (obecnym) numerze Programisty, który można znaleźć w Empikach (ew. kupić bezpośrednio na stronie magazynku w ramach prenumeraty, lub pojedynczy egzemplarz pisząc do redakcji).

Comments:

2013-07-11 12:20:23 = korektor
{
Gynvael czy mógłbyś cos napisać więcej o Twojej współpracy z magazynem Programista? Jak to się dzieje, że Twoje artykuły są dostępne za darmo do pobrania? Jakie wymagania musi spełnić tekst aby został opublikowany? Jaki minimalny czas mija od nadesłania zgłoszenia do publikacji? Czy korekta koryguje?
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 7 ∗ 7 + 9 =