Mój wydawca podrzucił mi informacje, że wypuszcza książkę o Minecraft. Przyznaję, że w Minecraft nigdy nie grałem i kojarzy mi się z dziwnymi zadaniami na CTFach, grafikami z miliona klocków czy masą książeczek/kubków/podkładek/etc z motywami z Minecrafta, które można znaleźć w lokalnych księgarniach (serio, mają całe póki tego). W każdym razie, odpisałem coś w stylu "to nie wygląda jak coś co zainteresuje moich czytelników" (dla nowych czytelników: na moim blogu nie można wykupić reklamy, ani kupić zamówionego/sponsorowanego posta - jeśli uważam, że coś nie zainteresuje programistów którzy czytają mojego bloga albo mnie, to tego po prostu nie wrzucam), na co Łukasz (mój wydawca) dopowiedział "skryptuje się to w Pythonie" - i przyznaje, że tu mnie miał, z dwóch powodów. Po pierwsze, jak wiecie, lubię Pythona. Po drugie, lata temu miałem okazję pobawić się trochę w skryptowanie innej gry (przy czym w escript, a nie w Pythonie - być może część z Was nawet pamięta jakieś moje tutoriale, choć tylko kilka ich wyszło) i się świetnie przy tym bawiłem. W każdym razie doszedłem do wniosku, że być może kogoś (szczególnie młodszego, bo książka jest o podstawach programowania pisana dla młodszych odbiorców) zainteresuje, szczególnie, że wiem też, że część czytelników ma już potomków - stąd ten mini-post.

W każdym razie, o książce można poczytać na stronie wydawcy:
http://ksiegarnia.pwn.pl/Nauka-programowania-z-Minecraftem,331284557,p.html

Z tego co widzę teraz jest faza preorderu, a sama książka wychodzi 25 kwietnia. Książka jest z tej samej serii co dwie inne o których pisałem wcześniej na blogu - o Pythonie (ale bez Minecrafta) i o JS. Dodam jeszcze na koniec, że wygląda na to, że będę miał 3 egzemplarze do rozdania na livestreamie (domyślam się, że Was raczej nie zainteresuje, ale każdy ma jakąś rodzinę/znajomych/dzieci/etc, tj. kogoś, kto mógłby się ucieszyć z prezentu tego typu).

Comments:

2016-04-08 18:44:09 = camed_
{
Już czekam na ten livestream, a jak się nie uda, to zamówię. Będzie świetny prezent na urodziny dla siostry :3
}
2016-04-09 13:33:16 = bad
{
Mam pytanie nie związane z tym wpisem. Jakich języków użyłeś aby stworzyć tą stronę?
}
2016-04-09 14:46:46 = Newbie
{
Kurde ja od małego się uczyłem i do pewnego momentu myślałem, że wszystko umiem, a od kilku lat, nic nie rozumiem i nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić. I nic nie umiem przez to bo nic nie umiem.
Całe życie myślałem, że będę programistą bo kiedyś mi wszystko wychodziło, a teraz nie wiem czy podołam, a i tak się nie poddam i pewnie całe życie zmarnuję. I zostanę sam. Bo już nie mam emocji. A bez emocji nawet przyjaciół nie idzie posiadać. Nikt takiej osoby nie szanuje, bo dla nikogo nic nie znaczy.
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 3 ∗ 8 + 2 =