Do wczesnego początku października mam dość dużo innych losowych zajęć (kilka wyjazdów + kończymy redakcję książki/zbioru opracowań o RE), ale na szczęście okazało się, że w poniedziałek jest "pół-święto" (taki szwajcarski wynalazek, tj. pół dnia jest wolne od pracy) związane z festiwalami / turniejami strzeleckimi wśród nastolatków, więc (w końcu) pojawiło się w moim kalendarzu miejsce na livestream z prezentacją prac z konkursu na grę w 1234 bajtach, a także ogłoszeniem wyników.

Kiedy: Poniedziałek, 12.09 19:00
Gdzie: gynvael.coldwind.pl/live
Co: Konkurs 1234B - wyniki

I jeszcze jedna istotna rzecz - pamiętacie konkurs na oprogramowanie robota z okładki programisty? Termin jest do 1.10, a nie jak wcześniej pisałem do 30.10. Data w regulaminie konkursu przez cały czas była oczywiście dobra, niemniej jednak ze swojej strony przepraszam za zamieszanie.

I tyle.

Comments:

2016-09-12 15:36:50 = Rashmistrz
{
Książka o RE jest już bliżej wydania niż dalej? ;D
}
2016-09-12 15:43:04 = Teoretyk
{
Byłbym ostrożny przy nadziejach związanych z książką o RE. O RE to niekoniecznie znaczy, że to będzie poradnik od zera do hakera. To może być trudny do zrozumienia i skomplikowany wywód kilku osób nad zmaganiami z RE jakie mieli w trakcie swojej pracy. Czyli jak ktoś chce zacząć rozumieć jak cracker pisze cracka to może się okazać, że tej książki nie zrozumie. Chociaż mogę się mylić.
}
2016-09-12 15:50:26 = Gynvael Coldwind
{
@Rashmistrz
Bliżej :) Powinna być dostępna w listopadzie (a przedsprzedaż powinna się zacząć miesiąc wcześniej).

@Teoretyk
Yup - generalnie to nie będzie tutorial RE dla początkujących. Raczej zbiór artykułów na różne tematy związane z RE różnych ekspertów, na różnym poziomie zaawansowania.
Jak skończymy redakcję to napiszę coś więcej.
}
2016-09-30 12:17:35 = Marcin w kryzysie
{
Książka jest już do zamówienia w przedsprzedaży w PWN. Tematy wyglądają dość ciekawie. Zastanawiam się czy kiedyś taka wiedza mi coś da prócz osobistej satysfakcji. Idąc w programowanie również poszedłem bardzo ambitnie, ale ciężko to w praktyce wykorzystać. Niestety ludzie na ogół chcą proste rozwiązania, które jest w stanie ogarnąć więszość programistów dostępnych na rynku pracy. Pewnie podobnie jest w security. Większość osób ma korzystać z gotowych rozwiązań, prostych narzędzi bez koniecnzości rozumieniach ich a naprawdę fajny research, to tylko niewielki % pracujących w tej dziedzinie.
}
2016-10-06 06:48:41 = igt
{
@Marcin w kryzysie
Nie do końca się zgodzę z koniecznością rozumienia, lepiej mieć większy pogląd i być świadomym tego co się robi - lepszy kod, bardziej optymalny system. Sądzę że to nie tylko satysfakcja, co do prostych rozwiązań zgadzam się w 100%, ale “Wszystko powinno być proste jak tylko możliwe, ale nie prostsze”.

P.S. Może czas zmienić pracodawcę/zespół? :)

Pozdrawiam

}
2016-10-06 11:36:12 = Marcin w kryzysie
{
@iqt
Nie rozumiejąc mniej bym się denerwował widząc rozwiązania, których nie mogę zmienić i widząc kod programistów, których nie nadzoruję. ;-)

Może i czas, ale jak to zrobić? Nie ma zbyt wielu takich miejsc zwłaszcza, że mam dobrą i dobrze płatną pracę (choć raczej nie aż tak jak Gynvael w Szwajcarii).
}

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 8 ∗ 9 + 8 =