Takie krótkie info, że "Serious Cryptography: A Practical Introduction to Modern Encryption" autorstwa Jean-Philippe Aumassona została przetłumaczona na polski i wydana przez wydawnictwo PWN pod polskim tytułem "Nowoczesna kryptografia: Praktyczne wprowadzenie do szyfrowania". O książce wspominałem już na livestreamie (kilkukrotnie), ale wspomnę i tutaj - wg. mnie to świetna pozycja wprowadzająca do praktycznej kryptografii, tj. jeśli ktoś jest zainteresowany np. CTFami i zadaniami z kategorii "crypto", to jest to pozycja w zasadzie obowiązkowa. Podobnie w przypadku szukania błędów w kodzie korzystającym z dobrodziejstw kryptografii, np. przy okazji pentestów czy code security review (jak wiecie jest różnica między bezpiecznym algorytmem szyfrującym a faktycznym bezpiecznym użyciem takiego algorytmu w programie).

Księgarnia PWN: https://ksiegarnia.pwn.pl/Nowoczesna-kryptografia,747540506,p.html
Inne księgarnie (ceneo): https://www.ceneo.pl/62138294

P.S. Jestem jednym z patronów medialnych polskiego wydania tej książki, stąd mój blurb na jej okładce. Jest to pierwsza i póki co jedyna książka w Polsce (poza .pl była jeszcze ta), której patronuje (srsly, good stuff ;>).
P.S.2. Moje zadanie Better ZIP z Google CTF 2018 Quals było zainspirowane kilkoma stronami z tej książki :) (zadanie wraz ze źródłami, wideo z rozwiązania (start 28:45))

Add a comment:

Nick:
URL (optional):
Math captcha: 6 ∗ 2 + 1 =